Uudised

Rannarootsi muuseumis ootavad Sind tuulekalad ja hiiu kandled, 3.6

Rannarootsi muuseumis ootavad Sind tuulekalad ja hiiu kandled, 3.6

Armsad sõbrad! Rannarootsi muuseumil on suur rõõm kutsuda Sind külla laupäeval, 3. juunil 2023 kl 12-14. Muuseumi aias leiab aset Suur suvealguse KONTSERT + TUULEKALAPÄEV.
Esinevad Vormsi noored talharpajad, Hiiumaa hiiu kandle õpilased ja Rannarootsi muuseumi hiiu kandle harrastajad - kokku terve hiiu kandle orkester.
Suitsutatud tuulehaugid.
Leiad meid Haapsalust, Sadama 32.

Lõppeval õppeaastal on Vormsi Põhikoolis talharpat ehk hiiu kannelt õppinud kaheksa vahvat noort õp. Helle Suurlahti ja Liisa Koemetsa juhendamisel. Samal ajal on Rannarootsi Muuseumis kogunenud igakuiselt ka hulk peamiselt täiskasvanud hiiu kandle huvilisi Haapsalust, Hiiumaalt ja kaugemaltki. Soovimegi suure kontserdiga õppeaasta kenasti kokku võtta ja oma muusikat ka laiema avalikkusega jagada. Kuulda saab hiiu kandlel mängitud lugusid Vormsilt ja Läänemaalt, lisaks rahvamuusikat Eestist ja välismaalt.

Traditsioonilise suitsukalapäeva staar on sel korral tuulehaug. Avatud on vabaõhukohvik oma tuntud headuses. Suitsukala. Räimeäkis. Pannkoogid. Mõnusad kodused küpsetised.

Kontsert on tasuta.

Tere tulemast!

Rannarootsi muuseumi pere