Uudised

L, 6. juulil toimub Haapsalus Eestirootslaste V laulu- ja tantsupidu ,,Lähemalt ja kaugemalt"

L, 6. juulil toimub Haapsalus Eestirootslaste V laulu- ja tantsupidu ,,Lähemalt ja kaugemalt"

11.00 laulu- ja tantsupeo avapalvus Haapsalu Toomkirikus.

11.30–12.00 rongkäik Vaba tänav - Karja tänav - Lossiplats. Tule ja ela kaasa rongkäigus osalejatele!

12.00–15.00 12.00–15.00 Eestirootslaste V laulu- ja tantsupidu ,,Lähemalt ja kaugemalt". Peol esitatakse esimest korda laulikusüiti ,,Lähemalt ja kaugemalt”. Kavas on maailma suurima (meile teadaolevalt:)) talharpa ehk hiiu kandle orkestri esituses Vormsi leigid, koorilaulud eesti ja rootsi keeles. Võimalik on rõõmustada rannarootsi tantsude ja Rootsi tantsude Eestis viiside ja tantsusammude üle, mida esitavad rahvatantsurühmad üle Eesti. Sellel korral on igaühel võimalus kaasa laulda, kui soetada endale laulikusüidi laulik ürituselt ostes või on laulud varasemast tuntud ning selliselt moodustub lauljatest ja publikust ühendkoor. Ja puhtast rõõmust on samuti võimalik tantsida piiskopilinnuse suurel õuel!

Üritus on tasuta.

18.00 18.00 Klassikaline kontsert Haapsalu Toomkirikus. Klaveril Haapsalust pärit rannarootslane Hans

Matthias Kari üheskoos sõpradega Sibeliuse Akadeemiast.

Üritus on tasuta. 

 

Saad toetada Eestirootslaste V laulu- ja tantsupidu Piletilevist toetajapiletit ostes. Üritus on tasuta, kuid vajame sinu toetust, sest pidu on kõigi aegade kõige suurema osalejate arvuga. Kohtumiseni Haapsalus!

Laulupeo kodulehele: https://www.piletilevi.ee/.../eestirootslaste-v-laulu-ja.../

 

*

L, 6. juli Estlandssvenskarnas V sång- och dansfest ,,Från när och fjärran"

 

Program

11.00 andakt i Hapsals Domkyrka

11.30-12.00 festtåg (Vaba tn, Karja, Lossiplats)

12.00 - 15.00 Estlandssvenskarnas V sång- och dansfest ,,Från när och fjärran". Det är första gången när världens största talharpsorkester spelar sånger från Ormsö. Det är möjligt att köpa sånghäften som innehåller isboksvits sånger som har gjort sångfests konstnärlig ledare Sofia Joons Gylling.

Evenemanget är gratis.

18.00 en klassisk konsert i Domkyrkan. Pianospelare Hans Matthias Kari (estlandssvenska rötter i Hapsal o på Ormsö) med vänner från Sibelius Akademi.

Evenemanget är gratis.

 

Man kan stödja Estlanssvenskarnas sång- och dansfest om köpa en biljett eller biljetter från Piletilevi. Vi ses i Hapsal!

https://eestirootslane.ee/sv/program/