Uudised

Haapsalus esitletakse muuseumiööl raamatut „Kirjeldusi Ruhnust Liivimaal, 1847“.

Haapsalus esitletakse muuseumiööl raamatut „Kirjeldusi Ruhnust Liivimaal, 1847“.

Rannarootsi Muuseumis esitletakse 21. mail 2022 Kl 17   raamatut „Kirjeldusi Ruhnust Liivimaal, 1847“.  See on tõeline pärl, mille kohta Ivar Rüütli raamatu järelsõnas on öelnud, et see on esimene terviklik ülevaade ühe rannarootsi ala kohta. Ruhnu, kui võrdlemisi isoleeritud kant säilitas oma arhailise elulaadi kuni rootslaste lahkumiseni Teise maailmasõja ajal. 

 

Esitlusel on kohal raamatu väljaandja Kaarel Lauk Ruhnu saarelt, tõlkija Ivar Rüütli ja toimetaja Anu Saluäär-Kall. 

Esitlusel kõlavad Ruhnu viiulipalad Ingrid Arro esituses.

Raamatu väljaandmist toetasid Eesti Rahvakultuuri Keskus, Ruhnu vald, Rannarootsi Muuseum ja Buldersi talu.

 

Lisaks tutvustame koroonaajal ilmunud raamatuid. Juta Holst tutvutab raamatut  „Rootslased Pakri lahe ümbruses“ ja Elna Siimberg raamatut „Vihterpalu rootslaste lugu“. 

 

Kl 18-23 on Rannarootsi Muuseum kõigile tasuta avatud. Muuseumiöö teemaks on „Öös on unistusi“. Avatud on kohvik. Ukraina toetuseks varjevõrgu punumine. Hiiu kanneldel musitseerivad Liisa Koemets-Bastida, Sirje Kaasik ja Lydia Kalda. Filmiprogramm. Ja loomulikult muuseum oma tuntud headuses, huvitava püsinäituse ja 20m tikitud rannavaibaga. Uksed on valla võrgukuuril ja rannaaidal. Puulavad, mis veel tõrvamist ootavad ilutsevad muuseumiaias. Näha saab ka tikitud Rannavaiba järge ja rannarootslaste rahvarõivastes nukkude näitust, kus vanimad nukud on pea saja-aastased. Avatud on muuseumipood. Õnneloos.

 

Kõik on oodatud!

 

Rannarootsi Muuseum

Sadama 32, Haapsalu

info@aiboland.ee

http://www.aiboland.ee

Facebookis @aiboland.ee