Uudised

Rannarootsi Muuseum ootab Muuseumi ööle ja Muinastulede ööle!

Rannarootsi Muuseum ootab Muuseumi ööle ja Muinastulede ööle!

Armsad sõbrad! Ootame teid kõiki külla! Rannarootsi Muuseum kutsub Sind MUUSEUMI ÖÖL ja muinastulede ööl endale külla ja on laupäeval, 29. augustil 2020 tasuta avatud kl 18-23. (Aadress: Sadama 32, Haapsalu). Muuseumiöö teema on sel aastal "Öös on aega". Tule ja tunneta aega Rannarootsi muuseumis. Peatu, et uurida meie püsinäitust "Rannarootslaste lugu". Imetle Rannavaipa, 20 m tikitud ajalugu. Vaata sisse Neljapäevamemmede käsitöötuppa. Muuseumi sadamas näed rannarootslaste puupaate. Võid pusida ja õppida meremehe sõlmesid. Muuseumiööl on fotonäituse

"Korsi talu läbi aegade" avamine kl 19. Avastamist ootab Rannaait. Kell 20.30 süütame muinastuledeöö suure lõkke. Kl 22.30 kõlab muuseumi õuel väike öömuusika. Musitseerivad Sirje Kaasik ja Lydia Kalda. Kuulete laulu ja pillimängu. Ööpimeduses paneme särama oma muuseumi pärlid.

Muuseumiõuel on avatud kohvik oma tuntud headuses. Loodame, et meri annab meile kala, et saaksime seda teile suitsutada. Küpsetame pannkooke. Kohviku avame juba hilisel pärastlõunal kl 16 ja kohvik on avatud kuni uste sulgemiseni kl 23.

Õnneloos.

Rannarootsi Muuseum pakub muuseumiööl ka paadisõite. Meie muuseumi paadisadamas on sõiduootel Naissaare kaluripaat Lilian. 20-minutisel meresõidul saad imetleda kauneid vaateid Haapsalu linnale. Pardale mahub 7 inimest. Tore ja taskukohane elamus. Laevapilet maksab 3 eur / in. Sõidule registreerumine ja piletimüük on kohapeal. Sõidud algavad kl 18 ja kestavad kuni õhtuhämarus võtab tagalahe oma embusesse.

Rannarootsi muuseumi külastamine on muuseumiööl tasuta. Teretulnud on annetus uue merekeskuse rajamiseks.

Rannarootsi Muuseumis on ka armas väike muuseumipood, kus on müügil meie neljapäevamemmede käsitöö, puust suveniirid, muuseumi meened, sepised, väiksed laevamudelid, eestirootslaste temaatikaga raamatud jpm.

 

Tere tulemast!

 

Rannarootsi Muuseumi pere

http://www.aiboland.ee