Uudised

Rannarootsi Muuseum ootab lapsi ja peresid turvaliselt mängima.

Rannarootsi Muuseum ootab lapsi ja peresid turvaliselt mängima.

Rannarootsi Muuseum ootab lapsi ja peresid turvaliselt mängima.

 

Juba alates 10. oktoobrist 2020 on kõik pered koos lastega oodatud laste- ja noortefestivalile “Avatud mänguväljad”!  Aasta teemas AJAHÄKKERID on kokku saanud Eesti rahvajutu teema-aasta ja digikultuuriaasta märksõnad.

 

Ajahäkker suudab näha asjade taga lugu, olgu see juhtunud mõnikümmend aastat tagasi või keskajal. Ajahäkker tahab saada aru, miks midagi juhtus või tehti, kuidas rahvajutud edasi elavad ja miks minevikku hinnata ja hoida.

 

Haapsalus on mängu tegelaseks üks omamoodi ajahäkker, väike tont, kes on häkkimisel ajahätta jäänud ja vajab 6-14-aastaste noorte abi. Haapsalu linnamäng pakub ajahäkkimisvõimalusi lausa kuuel mänguväljal: Haapsalu raekojas, Iloni Imedemaal, Haapsalu linnuses, Rannarootsi muuseumis, Haapsalu lasteraamatukogus ja Keskraamatukogu lugemissaalis.

 

Avatud mänguvälju Haapsalus saab läbida nii paberil mängulehete kui ka oma nutitelefoni kasutades. Paberil mängud on kättesaadavad kõikides mängus osalevates muuseumites ja raamatukogudes. 

Nutimängu jaoks on vajalik LoQuizi äpp, mille saab alla laadida Google Play’st või App Store’ist.

 

Mängida saab üksi, pere või sõpradega muuseumide ja raamatukogude lahtiolekuaegadel. Muuseumides on sissepääs piletiga.

 

Avatud mänguväljade lahtiolekuajad ja piletiinfo:

 

Rannarootsi muuseum T-L 10-16, täispilet 3 €; pensionär, üliõpilane 2,50 €; õpilane 1,50 €; perepilet 6 €. Alla 9a laps on tasuta.

Haapsalu Raekoda K-P 11-17, täispilet 4€, sooduspilet 3€, alla 8-aastased tasuta.

Haapsalu linnus K-P 11-17, täispilet: 10 €, sooduspilet: 5 €, perepilet: 20 €, kuni 8-aastased tasuta.

Iloni Imedemaa K-P 11-17, täispilet 6 €, perepilet 18 €, alla 2-aastased tasuta.

Haapsalu lasteraamatukogu E-R 10-18, L 10-15, sissepääs tasuta.

Keskraamatukogu lugemissaal E-R 10-18, L 10-15, sissepääs tasuta.

 

Avatud mänguväljade festivalil loositakse välja ka auhindu. Erinevates loosiratastes osalemiseks on kolm võimalust:

a) Festivali tarvis on trükitud spetsiaalsed passid.  Saad selle muuseumist või raamatukogust, kus mängu alustad. Kuni 25. oktoobrini 2020 külasta festivalil osalevaid muuseume ja kogu festivalipassi viimasele lehele kleepse või templeid. Festivali lõppedes loe kokku, mitmes kohas käisid. Jaga oma tulemust teistega enne 2. novembrit 2020 ja osale loosimistel. Selleks saada foto templite-kleepsude leheküljest e-kirjaga aadressile avatudfestival@gmail.com

b) Lasteekraani loosimisel saavad osaleda mängijad, kes märkavad muuseumis mängu käigus Lasteekraani multifilmidest tuttavaid tegelasi, teevad nendest fotod ja saadavad need Lasteekraan.ee lehele.

c) Lisaks loosime välja Haapsalu mänguväljadel osalevate muuseumide pileteid ja meeneid mängijate vahel, kes on 10.–25. oktoobrini Haapsalu linnamängu läbinud. Selles loosis osalemiseks tee foto oma Haapsalu mängulehest ja saada e-kirjaga  

karin.magi@salm.ee

 

Festivalivankrit veab eest MTÜ Elamusõppelabor. Kogu info on koondatud kodulehele https://avatudfestival.ee/et/esileht/

 

Kui koolivaheajal on plaanis perega ka mujal Eestis ringi sõita, siis häki välja, kas ka  seal kandis on muuseume, mis festivalis kaasa löövad ja kuhu häkkima tasub minna.

 

Kuid ennekõike ootame Sind Haapsalu Muuseumites ja raamatukogudes.