Uudised

Rannarootsi Muuseum kutsub Vanasadama Jõuluturule! 2021

Rannarootsi Muuseum kutsub Vanasadama Jõuluturule! 2021

Rannarootsi muuseum korraldab toreda Jõuluturu laupäeval 27. novembril 2021 kl 12-15. Kauplemine toimub muuseumimaja õuel, Sadama 32, Haapsalus.

Mida saab Vanasadama jõuluturult osta?
Müügil on koduleib, mitme meistri piparkoogitaigen, jõulukeeksid; mesi looduskaitsealalt, erinevad alkoholivabad glögid, jõhvikad, õunad; marjarullid, erinevad siirupid, maitsemeed; kodused hoidised, kodumunad; mahelihaveise ja mahelamba lihast tooted; kauaküpsenud põrsakõht otse ahjust ja palju muud head paremat pühadeks.
Keraamika, puitfotod. Mitme kunstniku ehted: käevõrud, kaelakeed, kõrvarõngad ja sõled. Eesti etnograafiast inspireeritud ehted hõbedast, nahast, poolvääriskividest ning pärlitest. Ka portselan ehted ja puidust ehted. Käsitsi valmistatud looduskosmeetika, eeterlikud õlid, 100% looduslikud kodulõhnastajad. Ravimtaimedest salvid. Palju käsitööd: villased käpikud, mütsid ja õlarätikud; koerakarvalõngast sokid ja sõrmkindad; kaelused ja peapaelad; peenvillased torusallid ning rõngassallid. Käsitööna valmistatud mänguloomad, riidest õlakotid. Sepised. Jõulukaunistused. Kirivööd, pleedid, käsitöö vaibad. Matkatarbed, vajalik varustus jahi- ja matkameestele. Ja palju muud.
Müügil on ka puust muuseumi-päkapikud. Iga päkapikk on eri nägu ja tegu – on suuri ja väga suuri, kui ka natuke väiksemaid!
Jõuluturu õnneloos on muuseumipoes. Iga loos võidab. Ja muuseumipoes on suur valik käsitööd, hoidiseid, mett. Astuge kindlasti turupäeval ka muuseumipoest läbi (maskiga!).

Avatud on kohvik: kodused küpsetised, karask ja maitsev supp.
Turul arveldame sularahas.

Muuseumi facebooki lehel on käimas ka toredad jagamismängud, et võita nägus kassipadi või karbitäis maitsvat küpsetatud põrsaliha. Leia meie leht ja mängud üles @aiboland.ee ning osale loosis.

Palume arvestada koroonaviiruse piirangutega ja tulla tervena!

Olete väga oodatud!

Rannarootsi Muuseumi pere