Uudised

OSALE RANNAROOTSI KULTUURIRUUMI MÄRKSÕNA(DE) JA/ VÕI TUNNUSLAUSE LEIDMISEL

Soovime leida rannarootsi asualade kogukondade toel märksõna või tunnuslause rannarootsi kultuuriruumi üldistavalt. Soovime välja selgitada, mida tähendab sinu jaoks rannarootsi kultuuriruum (keskkond, inimesed ja ajaloopärand) ning kuidas kirjeldaksid seda. Loodame, et tunnuslause või sõnad, mis iseloomustavad teie kodukohta, oleksid loodud just nendel aladel elanud või praegu elavate inimeste loominguna, kes on huvitatud kodukoha ajaloost, sest see on teie jaoks oluline. Selliselt loodu on tulnud südamest, et köita südameid.
Soovime edaspidi võistluse võitnud märksõna ja/või tunnuslauset kasutada loodavas rannarootsi kultuuriruumi koondavas infoportaalis, trükistes ja keskkonnas. 
Võistlusel osaledes palun, et :
- võimalusel mõtleksid, kuidas sõna või lause kõlab teistes keeltes (eesti-, rootsi-, inglise-, vene- jt keeltes)
- kirjeldaksid lühidalt miks just see märksõna või tunnuslause sinu meelest iseloomustab rannarootsi kultuuriruumi.
Lähemalt saad lugeda rannarootsi kultuuriruumi strateegiliste eesmärkide kohta siit https://rannarootslased.ee
Palun saada enda looming Eestirootslaste Kultuuriomavalitsusele meilitsi (info@eestirootslane.ee) või posti teel (Sadama 31/32, Haapsalu 90502) kuni 1.aprillini 2022. 
Kaheksa võistlejat saavad endale rannarootsi ajaloo lühisarjas seni ilmunud 4 raamatut (Pakri saared, Naissaar, Vormsi ja Vihterpalu) ning võitluse võitjale saadame kõik edaspidi sarjas ilmuvad raamatud posti teel koju kätte või võid soovi korral tulla komplektile järele Rannarootsi Muuseumisse. 
1.mail 2022 teatame kõikide rannarootsi asualade kohalike omavalitsuste abiga (neid on kokku 8) 8 võitjat sh peaauhinna võitja. 

 

Eestirootslaste Kultuuriomavalitsus