Keelepesa

Rannarootsi Muuseumis tegutseb keelepesa

Kaks korda kuus laupäeviti toob Rannarootsi Muuseumi mõnusat elevust ja sagimist  keelepesa – see on rootsi keele ja kunsti workshop. Keelepesa juhendab rootslannast kunstnik Katarina Norling. Projekti eesmärgiks on rootsi keele taaselustamine Haapsalus ja sihtrühm on eestirootsi juurtega lapsed ja täiskasvanud aga ka teised huvilised. Kevadpoolaastal kannab keelepesa ühtset teemat – Inimesed rannarootsi aladel läbi aegade.

 

Keelepesa algataja on  soomerootslane Mikael Sjövall ning see sai alguse 2017 a suvel toredate kogupereüritustega Iloni Imedemaal. Keelepesa on käinud koos nii Iloni Imedemaal kui ka lasteraamatukogus. Alates 2018 aastast on keelepesa koduks Rannarootsi Muuseum.

Täpsem teave ja osalemissoovist teatamine e-maili aadressil lydia@aiboland.ee

Osalemine on tasuta. Järgmine keelepesa on 14. aprillil 2018 kell 13-15, Rannarootsi Muuseumis, Sadama 31/32, Haapsalu.

Keelepesa toetavad Sihtasutus perekond Lerche toetusfond, Rootsi Suursaatkond Eestis, Noarootsi-Riguldi kodukandiühing, Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Tallinnas, Rootsi Kaubanduskoda Eestis,  ettevõte Motströms Ab, Sihtasutus Oscar ja Maria Ekmani Annetusfond ning hulk eraisikuid. Täname lahkeid toetajaid!